Hakkımızda

Hakkımızda

Aile şirketi kökleri 1964 yılına kadar uzanan APA MAKİNA SAN. VE TIC. 1982 yılında kurulmuştur. İnşaat ve sanayi makinelerinin inşaat projeleri, satış, kiralama ve servis operasyonlarına odaklanan APA, sektörün lider markalarının bayilik haklarını aldığı yıllar boyunca. Müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi taahhüt eden APA, pazarın önde gelen kuruluşları arasında yerini aldı. APA, 50 yılı aşkın uzmanlığı ile yurt çapında ve yurtdışında çeşitli inşaat projelerini tamamlamıştır.

Toprak işlemeden yol yapımına ve asfalt döşemeye, su ve kanalizasyon işlerinden çitlere, kapalı yaşam birimlerinden beton işlerine kadar APA, eksiksiz müşteri memnuniyetinin kanıtlanmış kayıtlarına sahiptir. Apa, 2003 yılında Mersin Serbest Bölgesinde kardeş şirket Libra Makina'nın kurulması ile iş makinaları ve ilgili ataşmanların ithalat ve ihracat faaliyetlerine başlamıştır. Ağırlıklı olarak Irak ve Orta Doğu'ya ihracat operasyonlarını hedefleyen APA, ABD Ordusu ve alt yüklenicilerine çeşitli mallar sunmuştur. Serbest Bölge şubesi ile esneklik ve dinamizm ile yeniden ihracat işlemleri yapılmaktadır.

Deneyimli tedarik personeli ile 2003 ve Apa'dan itibaren ABD Ordusu, KBR ve TWI'nin alt yüklenicisi olmuştur. Başarılı bir şekilde tamamlanan çeşitli projeler ile APA, yerel müteahhitlere ve taşeronlara da hizmet vermiştir. APA, operasyonel makine kiralama projeleri ile hafriyat, yıkım, kazı, yol, kanal, su yolu, çit yapımı ve diğer inşaat makine işleri ile ilgili projeleri aktif olarak yürütmekte ve alt yükleniciye vermektedir. APA, sahip olduğu geniş makine parkuru ile ulusal ve uluslararası inşaat makineleri, proje bazlı uzun vadeli veya kısa vadeli kiralama yapabilmektedir.

APA, 2004 yılında ISO 9001: 2000 Sertifikası alarak faaliyet gösterdiği alanlarda kalite kontrol ve kalite güvence politikalarını kanıtlamıştır. APA, 2009 yılından itibaren Türkmenistan'da çeşitli projeler yürütmüştür. Başlangıçta inşaat mühendisliği projeleri için taşeron olarak APA, havaalanı pistleri ve apronlara odaklanan çeşitli inşaat projelerini tamamlamıştır. Bugün dünya çapında inşaat uygulama uzmanlığı ile. APA, müşterileri için “çözüm ortağı” olarak hareket eden dinamik ve yenilikçi bir şirkettir.